Jakou apku místo WhatsApp?

Zaznamenala si, že aplikace spadající pod Facebook WhatsApp má problémy se zabezpečením a nechceš je v tom nadále podporovat? Hledáš náhradu? Omrkli jsme alternativy za tebe, z čeho můžeš vybírat? Samozřejmě záleží, co od aplikace očekáváš. Chceš ji využívat jako komunikační kanál zdarma, abys nemusela platit za sms/mms? Chceš posílat fotky, gify a hlasové chaty kámošům? Pokud ano, pak by pro tebe mohly být následující aplikace adekvátní náhradou. 

holka s telefonem

Signal

Aplikace, kterou nedávno doporučovat Elon Musk. Všechna komunikace je zde šifrovaná a je možné si nastavit, po jak dlouhé době se zprávy automaticky smažou. Apka podporuje textové a skupinové zprávy, mediální zprávy pro obrázky, audio, video, hlasové i videohovory. Zkrátka to samé, co WhatsApp.

Viber

Všechny zprávy jsou šifrované a i tady je možné si nastavit, po jak dlouhé době se mají smazat. Chat umí hlasové a video zprávy a hovory a co se nám v redakci moc líbí je nabídka gifů a nálepek, ty jsou fakt cool. Pokud chceš sdílet videa z Youtube nebo hudbu ze Spotify, můžeš si nainstalovat rozšíření. A šikovná je i možnost deaktivace dostupnosti, takže když budeš chtít být před někým inkognito, není problém.

Telegram

Třetí apka, která je zašifrovaná a kde si vše můžeš nastavit. Umí odesílat textové a mediální zprávy a podporuje skupinové zprávy. Zajímavostí je, že v jednom vláknu může být až 200 tisíc lidí.  Otázkou je, k čemu je to dobré. :-)

Když hledáš něco po skupinu

Pokud s kámoši hledáte spíše něco skupinového. Pak se mrkněte na GroupMe. Aplikace patří Microsoftu. Neobsahuje šifrování ani extra zabezpečení a Microsoft o vás může sbírat data, jako u svých jiných produktů. Ale apka je vyloženě zaměřená na skupinový chat a kromě pár extra vychytávek jako je sdílení polohy nebo vlastní sady emoji umí sdílet videa, obrázky i dokumenty a vše lze zobrazit v galerii, která obsahuje vše sdílené ve skupině. Co je super je, že lze odeslat právu i konkrétním uživatelům ve skupině.

Líbí se ti něco z toho? A budeš přecházet jinam? Prober s kámoši, jestli jsou ochotni přejít na nějakou platformu s tebou, abys nebyla v nové apce sama, že?

Sandra Š.
foto: unsplash

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *