Jak slavit první máj?

První máj je nejen svátek práce a tudíž volný den, kdy se nemusí chodit do školy, je to především svátek všech zamilovaných. Po svatém Valentýnu (pokud jej slavíš) je to další sváteční den, kdy můžeme strávit se svým „milým“ – to je teda pěkně zastaralé slovo, nemyslíš? oslavovat náš vztah.

Co říkají tradice? 

Nejtradičnějším způsobem, jak oslavit 1. máj, je polibek pod rozkvetlou třešní. Pokud se nenajde třešeň, stačí podle tradice jakýkoliv jiný rozkvetlý strom.

tresen

Polibek má dívce zajistit celoroční svěžest a má předcházet jejímu „vysušení“. Vztah dvojice, která se na 1. máje políbí pod rozkvetlou třešní, má navíc vydržet po celý další rok (do dalšího polibku).

Co dělat na prvního máje?

Takže úkolem dne je, nasměrovat kluka k rozkvetlému stromu a přimět ho k tomu, aby tě políbil. Některé kluky to napadne samotné, jiní možná budou potřeba popostrčit, tak si to zařiď. Jak? Naplánuj výlet nebo procházku po parku, po městě, prostě kdekoli, kde roste nějaký ten strom.

Klidně se domluvte ve vícero lidech a podnikněte něco společně. Polibek pod stromem pak může být jako taková sladká tečka za prima dnem.

Pokud se s tvým klukem 1. května neuvidíš, nevadí, v době moderních technologií si můžete zavolat, nebo můžeš vymyslet nějakou tu srdceryvnou básničku nebo povídku a poslat mu ji. Pozor, pokud nemáš básnické střevo, raději nic nevymýšlej, jinak by to mohl být trapas. To mu radši napiš jen tak nějakou hezkou smsku.

Oslavit první máj se dá jakkoli, jak už bylo napsáno, můžete jí na procházku, nebo třeba do kina, do zoo, nebo buďte prostě doma. Nějakou tu větvičku pod kterou se můžete políbit, určitě najdete i v okolí domova. První máj není o dárcích a o trumfování, kdo z okolí ho slavil nejbáječněji. Je to o tom, že budete spolu a že si uděláte hezký den jen a jen podle vás.

Jak to vidíš ty? Jak budeš slavit lásky čas ty?

Martina M.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *