Jsou jednodílné plavky pasé?

Která z vás si při vyslovení slova „plavky“ vybaví jednodílné plavky a ne bikiny? Zdá se, že jednodílné plavky jsou už jen výhradou závodních plavkyň. Je tomu opravdu tak?

Obliba dvoudílných plavek od 60. let minulého století stále vzrůstá. A i když se tu tam na několik let dostaly jednodílné plavky na výsluní, celkově dostávají od bikin docela na frak. A jak je tomu dnes? Jsou jednodílné plavky opravdu pasé, nebo se zase vrátí do módy?

I když můžou být jednodílné plavky originální a sexy, většina z nás je oblíkne jen tehdy, jde-li si kondičně zaplavat. Na pláž nebo k bazénu si raději oblečeme dvoudílné.


Opálit se nebo schovat faldíky?
Jedním z důvodů, proč ženy volí raději dvoudílné plavky, je fakt, že se v bikinách více opálí. Čokoládovější barva kůže působí zdravě a hlavně opticky zužuje. Opálené faldíky už potom nepůsobí tak tvarohovitě.
Ovšem nějaké to kilo navíc může hrát zase pro oblibu jednodílných plavek. V nich větší bříško jednoduše zakryjete a nemusíte se stydět vyrazit na pláž. Tyto plavky si však pro jejich přiléhavost oblíbí i majitelky výstavní figury – plavkovina přesně okopíruje ladnou siluetu jejich útlého pasu a smyslných boků. A pokud mají plavky vyztužené košíčky, mohou se pochlubit také přitažlivým dekoltem.

Plavky, které sednou?
Díky různým střihům kalhotek a košíčků však dvoudílné plavky nakonec sluší každé ženě. I ta s větším zadečkem a menšími prsy si najde takový kousek, který jí dokonale padne a vyzdvihne jejich přednosti.
Většina prodejců navíc nabízí možnost pořídit si dolní a horní díl plavek zvlášť. I když máš tedy asymetrickou postavu, můžeš si koupit plavky, které ti stoprocentně sednou.

Plavky jako móda
Nakonec však tím nejdůležitějším kritériem při koupi plavek je to, zda se nám vybraný kousek líbí či nikoliv. A zde na plné čáře vyhrávají právě dvoudílné plavky. Jako by designéři neuměli navrhnout originální jednodílné plavky, které by nás také upoutaly. Anebo tomu tak není a my je jenom přehlížíme? Podívej se, zda se ti náhodou některé jednodílné plavky nezalíbí.

Mohlo by se vám líbit...

1 komentář

  1. Lucka napsal:

    Já jednodílné plavky na plavání nosím raději. Na opalování mám bikiny, ale když si chci zaplavat tak jednoznačně jednodílné. Mám větší prsa v těch jednodílných se cítím jistěji.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *