Míchané drinky nejen na léto

Když se řekne léto určitě se ti vybaví dovolená, slunce, voda, grilování, festivaly a podobně příjemných věcí bychom mohli vyjmenovávat do aleluja. Ať se ti ale vybaví jakákoli letní aktivita, určitě k ní patří ten správný míchaný drink. Od okurkové limonády po něco ostřejšího, co obsahuje alkohol.

Mrkni na inspiraci nejen letních drinků a vyber si podle akce, kterou chystáš ten pravý.

drink

Okurková limonáda

Okurková limča je skvělým osvěžením a dobrý tipem, jak doplnit pitný režim.

Do konvice nalij asi litr a půl až dva litry vody. Omytou okurku nakrájej na kolečka a přidej do vody. Nech tak čtvrt hodinky stát, ať se okurka vylouhuje. Pak okurku rozmixuj a nakonec sceď přes sítko.  Nakonec můžeš limonádu ochutit, lístky máty, medem, citrónem apod.

Manhattan

Pokud chystáš párty pro holky, je tento drink to pravé. Je to jeden z těch nejoblíbenějších aperitivů. Koktejl se proslavil díky seriálu Sex ve městě.

5 cl Canadian club whisky
2 cl Martini rosso
kapka Angostura bitters

Všechny suroviny hoď do sklenice s ledem a promíchej. Směs se přelij do předem vychlazené nejlépe koktejlové skleničky a dozdob třešničkou.

Koktejl Matcha

Pokud ráda experimentuješ s chutěmi, tento drink musíš ochutnat. Pěnivý mléčný koktejl se zeleným čajem matcha bude určitě chutnat tobě i tvým kamarádům.

1 lžička zeleného čaje matcha
1 šálek mléka
1 lžička javorového sirupu
2 lžičky bílého rumu – doporučujeme použít opravdu kvalitní rum

V malém množství převařené vody zchlazené na 60 – 80 °C našleháš  lžičku čaje matcha. Všechny ingredience, i rum, nakonec promícháš e v šejkru a je hotovo.

Aperol Spritz

Aperol a Prosecco je naprosto úžasná kombinace, která k létu neodmyslitelně patří. Tento drink patří v posledních letech mezi nejoblíbenější míchané nápoje.

Příprava je jednoduchá:

3 díly Prosecca, 2 díly Aperolu, 1 díl sody, doplníš ledem a dozdobíš plátkem pomeranče a voilà letní drink je na světě.

Co když přijde na návštěvu někdo, kdo míchaným nápojům neholduje? Pro takové přípravy připrav láhev něčeho speciálního, třeba Jägermeister. Bylinný likér s příslovečně příznivými účinky na trávicí soustavu může popíjet celý večer, zatímco ostatní si budou vychutnávat míchané nápoje.

P. S. Ať už budeš pít jakékoli alkoholické nápoje, vždy pij s rozumem! :-)

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *