Rozchod – kdy říct dost?

Můžete spolu chodit několik let nebo jen měsíců, ale i přesto ti v hlavě začne klíčit semínko pochybnosti, jestli váš vztah má cenu. Jak poznat, že vám vypršela expirační lhůta a je lepší se rozejít? Frendka poradí…

smutna-holka_plac

Důvod č.1: „Nemám čas!“

Pokud tuto nemilou větu důvěrně znáš víc než je zdrávo, zbystři. Trávit společný čas je pro prohlubování vztahu velmi důležité, ba přímo nezbytné. Nejprve si zkus se svou drahou polovičkou promluvit, proč je u něj čas nedostatkové zboží. Může se totiž stát, že jde jen o přechodné období, kdy v lepším případě potřebuje čas na učení nebo chce trávit víc času s kamarády, které zanedbával. Pokud ale větičku „Nemám čas“ nehradí další neoblíbená hláška „Potřebuji prostor“, nečekej změnu k lepšímu. Asi k ní nedojde…

Důvod č.2: Vztah bez vývoje

Jste spolu už dlouho a cítíš, že se váš vztah nikam neposunuje? Ujasni si priority! Co jsi od vztahu očekávala a která očekávání se naplnila? Pokud pozitiva převažují, neházej ještě flintu do žita! Nestrávili jste spolu ještě celý víkend nebo jsi nebyla představena jeho rodičům? Jděte do toho! Váš vztah prověří právě tyto zkoušky ohněm.

Důvod č.3: Stereotyp, nuda, šeď

Stereotyp je skvělá věc. Ale jen do určité míry. Není nad to mít milujícího partnera, se kterým se cítíte v bezpečí. Ale tato jistota je trochu zrádná a může se stát, že o svůj vztah brzy přestanete pečovat. Následuje stereotyp, nuda, šeď. Je to tvůj případ a nevidíš ve vztahu žádnou perspektivu? Pokud jsi váš vztah zkoušela oživit a pořád nic, ruce pryč. Svou energii investuj do vztahu, ve kterém tvůj partner snahu ocení.

Důvod č.4: Hádky a konflikty

Prožívat tak trochu italskou domácnost nemusí být vždy na škodu. Není nad sladké usmiřování! Ale musíte mít na to povahu. Ale jestli jsou u vás žabomyší konflikty a hádky na denním pořádku, asi bude něco špatně… V prvé řadě si vyjasněte, proč k těmto konfliktům dochází. Pokud nenajdete ono pověstné „jádro pudla“, rozchod bude asi nejlepším řešením.

Kristýna Dušková

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *