3 důvody, proč je dobré spát dlouho

O tom, že spánek má vliv na naši energii, sílu a zdraví není třeba diskutovat. Ale má pozitivní účinky i na naši krásu? Jistě že ano.

Je to vlastně logické. Pokud se totiž cítíme dobře, vypadáme navenek lépe. Díky spánku se nám na tváři neobjeví ty ošklivé kruhy pod očima a naše pokožka je lesklá, zářivá a vypadá odpočatě. Až ti budou příště rodiče vyčítat, že celé dny prospíš, předlož jim následující argumenty. Díky spánku totiž:

spici zenaNebudeme tlusté

Za to vděčíme sloučení stresového hormonu – kortizonu. Pokud totiž málo spíme, pak je tento hormon vylučován více a to způsobuje hlad. Kortizol také zvyšuje hladinu cukru a inzulinu v krvi, což časem vede ke zvýšenému množství tuků hlavně v oblasti bříška.

Budeme vypadat mladé

Je taky dokázáno, že nedostatek spánku má stejné následky proces stárnutí. Kvůli nedostatku spánku vypadáme starší mnohem dříve a to žádná z nás nechce. Nedostatek spánku se neprojeví na stárnutí naši tváře, ale vede i k chorobám spojeným právě s vyšším věkem např. vyšší hladinu cholesterolu nebo cukrovku.

Bude nám to pálit

Když bude naše mysl odpočatá, bude schopna lépe vstřebat nové informace. Odpočaté se budeme lépe a rychleji učit a v hlavě nám tyto informace v hlavě zůstanou déle.

Lepší kvalita než kvantita

Někdy nám přijde, že i když spíme opravdu dlouho, ráno se probudíme totálně nevyspané. To může být způsobeno, nekvalitním spánkem. Co dělat, abychom spaly kvalitně?

  • Chodit spát s čistou hlavou. Všechny úkoly bychom měly mít splněné, aby nás netížilo svědomí.
  • Nekoukat před spaním na vážné filmy nebo horory. Zkrátka na nic, nad čím bychom ještě přemýšlet.
  • Před spaním nejíst nic těžkého.
  • Nemít před spaním žádnou namáhavější fyzickou námahu. – Pozor, i sex je někdy namáhavější.
  • Vyvětrat si v místnosti, kde spíme.
  • Udělat si tmu, která by se dala krájet.

 

Sandra Špačková

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *