5 častých mýtů o sexu

Okolo sexu koluje spousta mýtu. A protože se jedná o slovíčko sex, moc se o tom nechce mluvit. Pojďme si je objasnit, ať si s tím nemusíš lámat hlavu. 

Všichni už To dělali

Připadá ti, že jsi jediná, kdo To z tvého okolí ještě nedělal? Omyl. Většina se tak sice tváří, protože nebýt panicem nebo pannou je cool, ale skutečnost je jiná.  Nejedna statistika uvádí, že až polovina středoškoláků pohlavní styk ještě nikdy neměla. U tvého poprvé se zkrátka neohlížej na nikoho. Až to přijde, tak to přijde. Hlavní je, že ty to musíš chtít.

Nešikovné nasazování kondomu je trapas!

Jasně, kdo nemá moc praxe, může z toho mít obavy. To, že je to trapas, ale není vůbec pravda! Žádný učený z nebe nespadl, proto se toho vůbec neobávej. Prostě se do toho pusť a narovinu přiznej, že v tom nejsi tak zkušená. Udělejte z toho předehru a zábavu. Mimochodem, abys z toho neměla stres, zkus to nejdřív s banánem. Není to sice úplně totéž, alespoň zjistíš, jak se s kondomem pracuje.

kondom
S kondomem je to na nic

To je také mýtus. Není vůbec pravda, že by sex s kondomem představoval pro jednoho nebo druhého nějaký diskomfort. Navíc, ze všeho nejdůležitější je se chránit. Pokud svého partnera důkladně neznáš, je to ochrana proti onemocnění. Hlavně se tím ale chráníš před nechtěným početím. Proto bez kondomu ani ránu. Dnes je na trhu nepřeberné množství (liší se barvy, vůně, příchutě, zpracování i velikosti), takže stačí vybrat to, co bude vyhovovat vám oběma a díky tomu to s kondomem může být ještě lepší než bez něj.

Během menstruace a mimo ovulaci nemůžu otěhotnět

Tak to bacha! Otěhotnět můžeš kdykoli! Sperma totiž v tobě může několik dní přežít. Navíc krvácet můžeš i mimo svůj cyklus. Samozřejmě by to nemělo být pravidlem (v opačné případě navštiv lékaře), ale stává se to. Proto nespoléhej, že jakmile vidíš krev, je to v klidu.

S alkoholem to jde líp 

Alkohol sice může pomoct odbourat zábrany, ale určitě ho nedoporučuji. Zaprvé je důležité, abys přesně věděla, že to chceš a kým to chceš. Zadruhé přece nechceš o své poprvé přijít tím, že si to nebudeš pamatovat. Zatřetí alkohol může zapříčinit to, že se nevzrušíš a styk tě pak může bolet. Prostě a jednoduše bez alkoholu to zvládneš úplně v pohodě. Tak žádný strach.

Slyšela jsi ještě něco, o čem nevíš, zda je to pravda nebo ne? Zeptej se, klidně anonymně, v diskuzi nebo v poradně!

Sandra Š.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *