7 tipů, jak zvládnout první rok na vysoké škole

První vstup na vysokou školu je sice krokem do neznáma a vás čeká celá řada novinek, ale tipy v následujícím článku vám pomohou vše co nejlépe zvládnout. Podívejte se na ně. 

studenti

1. Příprava před zápisem

Velmi důležitá je příprava ještě před nástupem ke studiu. Rozhodně není na škodu vytvořit si dostatečný náskok před ostatními. Nejen na stránkách školy, ale i na sociálních sítích najdete řadu informací, které se vám v budoucím studiu budou hodit. 

2. Seznámení se studenty

Na sociálních sítích vyhledejte skupiny starších spolužáků a nebojte se jich zeptat na jejich rady, zkušenosti a tipy. navíc se můžete seznámit s budoucími kamarády, a to se vždy hodí. 

3. Rozvržení studia

Na některých školách funguje kreditní systém, kde není striktně předepsáno, v jakém ročníku je třeba jednotlivé předměty plnit. Některé předměty si tedy můžete přeložit na další roky, i tak nesmíte nic podcenit. 

4. Seminární a závěrečné práce

Pokud nebudete mít dostatek času, může vám pomoci vypracování seminárních prací, případně vypracování bakalářské práce na zakázku. Anonymně, jako řada studentů, tak zvládnete vše, co jinak nestíháte. 

5. Studijní oddělení

Jestliže potřebujete při studiu vyřešit cokoliv, co s ním souvisí, můžete navštívit v úředních hodinách studijní oddělení. Vaše studijní referentka se stane velkým pomocníkem. 

6. Skripta a učebnice

Bez těch se sice neobejdete, nemusíte však utrácet tisíce za nové. Stačí si dát inzerát, podívat se do školních skupin, nebo se zeptat starších studentů. jistě nějaké ještě budou mít. 

7. Studijní plán

Podle studijního plánu se bude točit takřka vše. Studijní plán můžete měnit a studovat předměty libovolně, musíte ovšem splnit podmínky pro zápis předmětu. Budete potřebovat cenné kredity, které získáte třeba účastí na přednáškách. Vaše cesta k vypracování závěrečné práce tak bude otevřena.  

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *