Jak zvládnout roušky ve škole?

Konec distančního vyučování znamená návrat do lavic mezi spolužáky. Hip hip hurá! Anebo ne?

Zpátky ve škole znamená, že budeme muset mít nasazenou roušku, a to jak ve třídě při vyučování, tak o přestávkách na chodbách. Říkáš, jak to máš jako zvládnout? Buď v klidu a hlavně si tím nedělej hlavu. Proč?

  • Nejsi v tom sama. Nosit to teď musí všichni po celém světě.
  • Když se připravíš, nebude to tak strašné, jak se může zdát.
  • Udělej si z toho zábavu.
Jak se na to připravit?

Zkus si to nanečisto doma. Neříkám, že ji musíš mít nasazenou celý den, určitě postačí půl hodinka až hodinka. Alespoň totiž vychytáš mouchy. Vyzkoušej si všechny možné roušky. Se zavazováním za hlavou, s gumičkami za ušima, s výkrojem pod očima, se stahováním na nose apod., ať víš co ti sedí nejvíc a v čem vydržíš. Pořádná příprava se hodí, zejména když nosíš brýle, jinak se totiž může stát, že nic neuvidíš… 😀

Když už s rouškou, tak stylově

Kdo říká, že nošení roušky je nuda? Dej si záležet, aby ti ladila se zbytkem oblečení. Nebo si pořiď nějakou s textem (jen pozor, ať nepobouříš učitele). Pokud nemáš moc roušek na výběr, můžeš si je ozdobit. Nášivkou, plackou, sponkou, prostě čímkoli tě napadne.

CD0461CE-4CB8-45B7-8518-5A81852999BB

Tip: Pokud se líčíš, proč si nevyhrát s očima a jejich líčením?

Kde si můzeš odfrnkout?

Když už ti to ve škole poleze krkem, zajdi si na záchody a cestou se trochu prodýchej. Taky se bude ve škole dost větrat, takže o čerstvý vzduch bude postaráno. Navíc je doporučeno být co nejvíc venku, takže třeba si pro nás ve škole připraví nějaký ten venkovní program.

Tip: Do školy choď nejenom s rouškou, ale taky v teplém oblečení. I když jsou v módě krátké kalhoty, dobře si rozmysli, jestli si je opravdu do školy oblečeš. Ve školách se bude muset pravidelně větrat i v průběhu hodiny, a tak chvílemi bude asi pěkná kosa. Mysli na to a vezmi si s sebou něco na přioblečení.

Martina M.
foto: unsplash

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *