Den dětí – jak se dá (vy)užít

To, že bude brzy prvního června, a bude se slavit mezinárodní den dětí, nám dávají už pár týdnů předem na vědomí různé akce a slavnosti ve městech, obchodních centrech, zámcích, zoo i na vesnicích. I když už nejsi zrovna batole nebo do slavení natěšený předškolák, Den dětí ti přece jen může přijít vhod.

Letos nám vychází na sobotu, což je trochu škoda, protože jinak se dá krásně využít tento svátek pro oddálení písemky nebo zkoušení, na Den dětí dokonce i na středních školách dovedou přimhouřit oči nad zapomenutým úkolem nebo pozdním příchodem.

Každopádně tento rok vychází svátek na sobotu, což znamená, že rozmazlovat by nás měli především rodiče a ostatní rodinní příslušníci. Vzhledem k tomu, že ale možná mají sami práce nad hlavu a pro samý stres nekoukají do kalendáře a různé speciální dětské akce v okolí jim unikají. Bude někdy zapotřebí vzít rozmazlování do vlastních rukou.

Ráno by sis třeba mohla dopřát delší ranní lenošení a výpomoc v domácnosti pro dnešek přehodit na nějaké jiné členy domácnosti, kteří už kategorii dospěláků reprezentují i občankově – starší sourozenci nad osmnáct jsou nejvhodnější adepti :-)

Co z úkolů se ale vyplatí dnes nepouštět, je případný nákup, tam si totiž můžeš přibalit nějakou drobnost nebo sladkost a je velká šance, že to dnes projde bez větších výčitek.

Další na čem bys mohla zapracovat je večerka. Koneckonců když se mohou i malé děti bavit na dětských akcích do setmění, proč ty by ses musela vracet domů mnohem dříve. Ostatně nějaká ,,dětská“ akce podle tvého gusta se v okolí určitě najde taky.

Zapi :-)

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *