Obrazy na zeď dodají bydlení další rozměr! Jaké volit?

Víte, podle čeho se pozná obydlený interiér konkrétní nemovitosti? Přece tak, že jsou uvnitř různé zajímavé obrazy. Právě ony totiž dokážou upozornit na estetické cítění konkrétního člověka, případně více lidí, kteří v daném objektu bydlí. V současné době lze volit nejrůznější obrazy na stěnu, které vypadají moc hezky. Rozhodně se nemusíte držet starého standardu, kdy se v podstatě jednalo pouze o klasické obrazy ve velkém dřevěném rámu, jejichž autoři byli slavní mistři. Dnešní obrazy jsou typické především velkoformátovým provedením, různými barevnými odstíny a také vcelku netradičními kombinacemi motivů. Pokud vůbec netušíte, co se vyplatí volit, abyste vaše vnitřní prostory dokonale oživili, jste na správné adrese. Poradíme vám. 

velký obraz na stěnu

Akvarely s motivy květin

Jestliže si potrpíte na velké obrazy na zeď, určitě se nebraňte nákupu obrazů malovaných akvarelovou technikou. Ta je zcela jedinečná a dá vyniknout nejen barvám, ale i detailům a zcela jemným odstínům, jež fototapetou anebo standardní malbou zkrátka nelze zachytit. Květin, které jsou tímto způsobem namalovány, může být spousta. Především pestrobarevné letní kvítky mohou vypadat neskutečně živě a umí perfektně prosvětlit i zdánlivě zašlý obývací pokoj nebo jinou místnost, jíž chybějí barvy již od samotné výmalby. Naším tipem jsou dva velké narcisy, které jsou na dvou obrazech lze je perfektně nainstalovat naproti sobě. Diptych tak vypadá maximálně stylově a vy si budete užívat každého pohledu na něj. Vynikající jsou tyto obrazy hlavně na světlém podkladu, jelikož se vyznačují poměrně tmavým pozadím. Kontrast působí ve finále opravdu hodně sebejistě. 

obraz na zed

Pohyb, kam se podíváte

Už fyzikální zákony jasně hovoří o tom, že svět je neustále v pohybu. Vždyť pohyb k lidem prostě a jednoduše patří. Zeptáte-li se výživového poradce, co je pro konkrétního člověka nejlepší, rozhodně odpoví, že zdravá strava v kombinaci s dostatečným množstvím pohybu. Určitě není od věci pořídit si velký obraz na stěnu, který zpozorňuje člověka právě při cvičení. Může se jednat o detail, kdy je cvičící osoba třeba na zemi a aktuálně se snaží posílit například břišní svalstvo. A co taková pečlivá příprava na cvičení, případně aktivity s velkým gymnastickým míčem? Dnes není problém ukotvit obrazy na stenu moderně třeba i ve větším počtu. Ne, z vašeho obývacího pokoje se nezbytně nemusí stát posilovna, Přesto se ale na pohyb dobře dívá a člověka může nabudit k tomu, že se sám odhodlá ke cvičení nebo jiné pohybové aktivitě.         

V zajetí architektonických skvostů

Líbí se vám architektura ve spoustě podob? Lidstvo si za svou dlouholetou historii dokázalo vytvořit neskutečné množství nádherných památek, a to v mnoha zajímavých podobách. Za zmínku stojí například velké východní paláce, respektive podloubí, jež fascinují monstrózními klenutými stropy a dalšími architektonickými prvky. Pokud spíše tíhnete k praktičnosti a velmi jednoduchému provedení, rozhodně se nebojte ani zajímavých zachycení ulic staré čtvrti některého z měst. Chcete-li zakoupit obrazy na zeď levně, nemějte strach vybrat ani takové, které znázorňují třeba světové stavby typu Eiffelovy věže anebo Sochy svobody, případně čehokoli jiného. Záleží pouze na vás, k jakému architektonickému stylu tíhnete. Perfektně vypadají i pohledy na náměstí. Dlažba se spoustou lidí umí vyvolat pocity začlenění do společnosti a odpoutání se od samoty. Jestliže spíše tíhnete k interiérovým prvkům, pak se jako ideální záležitost jeví schodiště. Točité schody působí jako symbol cesty do známých i neznámých končin.   

obraz na stenu

Nezapomínejte snít!

Především do dívčích pokojů anebo do ložnice není od věci dát obrazy, které znázorňují motivy podněcující ke snění. Rozhodně by to neměl být problém. Vždyť třeba takový jednorožec z mnoha úhlů pohledu zvládne v dívčím pokoji doslova a do písmene divy. Ptáte-li se, jak připevnit obraz na stěnu, nemusíte si dělat starosti. Záleží to totiž jen na vaší vlastní fantazii a smyslu pro detail. Některé obrazy vypadají moc hezky třeba i ve dvojicích vedle sebe. 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *