Gangnam style

Rapper PSY a jeho Gangnam style dobyli světové hitparády

Jihokorejský rapper PSY spustil před několika týdny doslova vlnu šílenství. Může za to jeho song Gangnam style, který si na takovém Youtube.com pustilo víc než 400 milionů lidí. Gangnam style si prostě díky své šílenosti a odvázanosti získává čím dál víc fanoušků. Jsi mezi nimi i ty?

Rapper PSY, vlastním jménem Park Jea-Sang, slaví s písní Gangnam style doslova megaúspěch, a to nejen na Youtube.com. Boří totiž žebříčky světových hitparád a na jeho naducaný song se s oblibou tančí také na diskotékách.

„Video je mnohem populárnější než já. Když někomu řeknu, já jsem PSY, nereagují. Když dodám, že jsem stvořil Gangnam style, to video z YouTube, hned se chytají,“ řekl rapper v rozhovoru pro americkou televizi CNN.

Poskakování na imaginárním sedle, jízda na neviditelném koni a trhavé pohyby. To je prostě Gangnam style. Díky němu se tak Jihokorejci můžou konečně začít chlubit, že už mají mezinárodní hit. Bláznivý Korejec PSY v této písni zpívá o čtvrti Gangnam ležící v hlavním městě Jižní Koreje Soulu, kde se narodil a kde to i nyní pořádně žije.

PSY si chtěl původně udělat legraci ze sebe, z ostatních a hlavně ze života v téhle moderní soulské čtvrti, kterou označil za symbol zhýralosti. Navíc v songu Gangnam style vtipně odsoudil materialismus a současnou zlatou mládež v Jižní Koreji.

„Gangnam je jako jihokorejské Beverly Hills. Ale hudba, tanec a slova, která v klipu jsou, si na styl jen hrají,“ vysvětlil PSY, kterému tak tento sarkastický videoklip otevřel dveře do světa a hlavně ke slibné kariéře. O spolupráci jej už totiž zažádaly takové hvězdy světového formátu jako Justin Bieber nebo Robbie Williams.

Zdroj foto: www.kpoplyrics.net

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *