Jak se připravit na přijímačky?

Doba přijímaček se sice zdá být ještě pěkně daleko, ale pokud je nechceš podcenit a pokud se chceš dostat na vysněnou školu, je na čase začít se připravovat. Frendka pro tebe připravila pár možností, jak se do přípravy pustit.

Kdy začít?

Na otázku kdy začít není jednoznačná odpověď. Pokud víš, že si všechno pamatuješ a s učením na poslední chvíli, pak učení klidně ještě odlož. Na druhou stranu, nic se nemá podceňovat, zvlášť, když se jedná o tvoji budoucnost. Takže není na škodu si už teď opakovat látku z minulých let.

uceniPředešlé testy

Díky za internet, ten je totiž plný starších verzí testů. Ty najdeš často na nejrůznějších úložištích, ale taky je najdeš přímo na stránkách dané školy. Ty si stačí stáhnout, natočit budík a pustit se do testování. To je asi ten nejlepší způsob, jak zjistit, jestli ti testy vyhovují a případně, kde máš jaké slabiny.

Testy na nečisto jsou k nezaplacení

Pokud se budeš připravovat doma a budeš si zkoušet starší verze testů, tak si nasimuluj atmosféru jako u přijímaček. Nastav si časomíru, nachystej si všechny potřebné věci – tužky, papíry, případně tabulky a doma všechny popros, aby tě nijak nerušili. Bohužel, ať se budeš snažit sebevíc, v domácím prostředí nikdy nedocílíš atmosféry jako u přijímaček. Dneska už se pořádají ale i přijímačky na nečisto, kde si v cizí škole můžeš vyzkoušet, jak to v reálu bude vypadat. Patrně taky pocítíš trému, i když je to na nečisto a nejlépe tak zjistíš, jak na tom jsi.

Další výhodou těchto testů na nečisto je, že jsou nově připravené a tak se nejvíce podobají těm, které tě čekají a navíc ti je sami vyhodnotí a ty se tak objektivně dozvíš, jak si stojíš.

Nebuď na to sama

Pokud víš, že máš mezery. Domluv se s učitelkami na přímo na doučování, ale na přípravě k přijímačkám. Určitě se ti rády budou věnovat a pomůžou ti. Pokud nechceš jít za učitelkami, tak se porozhlídni po tvých spolužácích a starších ročnících. Můžete udělat výměnný kšeft. Oni ti pomůžou s matikou a ty jim s češtinou nebo naopak. Hlavně, že na to nebudeš sama a že ti někdo pomůže.

Tak směle do toho, ať přijímačky zvládneš levou zadní.

Sandra Špačková

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *