Jak si opravit známky na poslední chvíli

Každý by chtěl mít hezké vysvědčení, obzvláště, když se příští rok budeš hlásit na střední. V takovém případě hezké vysvědčení může být dokonce vstupenkou na střední.

Uzavření známek se blíží mílovými kroky. Hrozí, že budeš mít na vysvědčení známku, na kterou bys nebyla zrovna pyšná?  

student

Moc času už nezbývá, ale nezoufej, ještě je čas leccos napravit.

Pozdě bycha honit? 

Učitelé své žáky hodnotí během celého roku. Mnohdy pro ně není podstatný průměr, ale to jak pracuješ v hodinách, projevuješ o daný předmět zájem a jak jsi aktivní  Pokud jsi celý rok pasivní a na učitele házíš bobek, dost možná nebude ochoten ti přistoupit na náhlou snahu o zlepšení. Jiní učitelé jsou ale zase rádi, když žáci projeví zájem alespoň na konci školního roku.

Co si tedy počít?

Ze všeho nejdříve by sis měla uvědomit, proč si chceš známky najednou zlepšit. Jakmile si toto uvědomíš, měla bys zajít za jednotlivými učiteli a zkusit se s nimi domluvit na postupu.

Šancí na opravu můžou být pololetní písemky, kde je shrnuto celé učivo za pololetní rok a ve kterých může ukázat, že si z celého období hodně pamatuješ. Druhou možností je přezkoušení, na tom se ale musíš domluvit s jednotlivými učiteli.

Asi se ti zdá, že je toho najednou hodně, a tak je nutné si připravit studijní plán. Udělej si rozvrh, kdy se co budeš učit a nezapomeň, že začít bys měla tím, u čeho jsi pohořela nebo co neumíš vůbec. To co jsi uměla, si stačí jen trochu zopakovat.

Jak se učit? 

Než se pustíš do učení, ukliď si okolo sebe, ať tě nic nerozptyluje, vypni televizi a pokud u učení posloucháš hudbu, ztlum si ji. Přines si pití a v místnosti si vyvětrej. Pak už se do toho pusť. Při učení používej papíry, dělej si poznámky, škrtej, zvýrazňuj, kresli si. Zkrátka zapoj všechny smysly.

Nakonec se domluv s rodiči, sourozencem nebo kámoškou, aby tě vyzkoušeli.

Tip: Pokud si nejsi jistá, že to celé zvládneš sama, nechej si poradit od rodičů. Stejně by stálo za to vaše s tvým prospěchem seznámit, jednak ti můžou pomoct a jednak se v den vysvědčení nebudou tolik divit… :-)

Martina M.

Mohlo by se vám líbit...

1 komentář

  1. Mám dostat 2 dvojky co mám dělat?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *