Jak správně nalakovat nehty

Ruce a nehty jsou vizitkou všech lidí, ale u holek to platí dvojnásob. Asi nikdo by se nechtěl dívat na ruce, jimž vévodí špinavé a zanedbávané nehty. Ne každý má peníze a čas a návštěvu manikérky, která se o dokonalý vzhled nehtů postará, a tak je hodně holek odkázáno samy na sebe. Patříš k nim i ty? Čti dál, frendka ti poradí jak na krásné nehty bez návštěvy salónu.

Jak správně nehty lakovat?

Před lakováním je potřeba nehty upravit. Pokud na nich máš nějakouj vrstvu laku, pryč s ní. Nehty si očisti, ostříhej a uprav i okolí nehtů. Kůžičku jemně zatlač pomerančovým dřívkem nebo takovou „špachličkou“, kterou najdeš v každé sadě na manikúru. Nehty taky důkladně odmasti mýdlem a osuš. Jakmile toto zvládneš, můžeš se pustit do lakování.

lakovani nehtu

První vrstvou by měl být podkladový lak. To dodá nehtům vitamíny a zajistí, aby byly nehty hladké a rovné. Nech chvíli zaschnout a můžeš se pustit do vybrané barvy. U i když chceš, aby byla vrstva laku pořádná, nikdy nenanášej příliš silnou vrstvu a přebytečnou barvu na štětci otři o hrdlo laku. Štětečkem táhni od kůžičky ke špičce. Nikam nespěchej, chce to klid a pevnou ruku. Jeden prst nalakuj maximálně třemi plynulými tahy. První tah veď uprostřed, tak zajistíš, že nejvíce laku bude ve středu a nezabarvíš si celý prst okolo.

Druhou vrstvu nech zaschnout a celý proces lakování barevného laku proveď znovu a opět nech zaschnout.

Pokud chceš dokonalý vzhled a aby takto nalakované nehty dlouho vydržely, nanes ještě čtvrtou vrstvu, tentokrát ale ne barevného laku, ale tzv. vytvrzovače neboli nadlaku (seženeš v drogerii), nebo ještě jednou bezbarvým lakem. Nech tak půl hodinku ruce v klidu, ať si lak nijak nepoškodíš a je to.

Jak se starat o laky na nehty?
  • Laky skladuj v chladu a temnu.
  • Pokud ti lak zhoustne a nejde s ním lakovat, nedávej ho do mikrovlnky, ani do něj nelij odlakovač. Zředit jej můžeš thinnery (seženeš v drogerii).
  • Po každém lakování pečlivě otři hrdlo lahvičky, tak bude víčko lépe těsnit a lak déle vydrží.

Sandra Špačková
foto: picjumbo.com

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *