Jaká jsou nejčastější předsevzetí?

Začátek nového roku se nese v duchu nadějí, přání a motivace. Nový rok přináší mnoho odhodlání zahodit dosavadní nešvary a začít dělat nové věci jinak. A od toho jsou tu novoroční předsevzetí. Jaká jsou nejčastější? 

ohnostroj

Pravidelné sportování

Po vánočním obžerství a svátečním nicnedělání se hodně lidí cítí přecpaně, tlustě a tak nějak “roztečeně”. Nejčastějším předsevzetím tak bývá: “Budu cvičit alespoň dvakrát týdně.” “Začnu cvičit jógu.” “Každé ráno udělám rozcvičku.”  Taky zvažuješ, že se k mase lidí, kteří si toto předsevzetí dávají, přidáš a budeš v tomto roce cvičit o sto šest? To tě šlechtí, ale dávej si pozor!

Na začátku roku bývají fitka a sportoviště narvané k prasknutí, tak ať tě to množství lidí neodradí. Také si dej bacha, ať to nepřepálíš, pokud nejsi zvyklá pravidelně se hýbat a cvičit a nebudeš to dělat správně, budeš tělo spíše mučit. A když nás něco bolí, už to neděláme rádi, a tak hrozí, že toto předsevzetí vezme za své. Rada tedy zní. Do cvičení se s chutí pusť, ale začni zvolna a jen tehdy, pokud to opravdu chceš i ty a ne proto, že to dělá většina.

Více učení

Bojuješ se školou, jak jen se dá a míváš špatné svědomí, že se málo učíš? Pokud ano, nejspíš se přidáš k těm, kdo si říkají: “Letos se budu pravidelně učit.” Proč ne, vzdělání není nikdy dost. Ale aby to bylo k něčemu, udělej si v tom řád. Napiš si, kdy ti to myslí dobře a tyto hodiny se pravidelně uč. Začni tím, co ti do hlavy tolik neleze a konči oblíbenými předměty, které ti jdou. Nezapomeň na pravidelný spánek. Pokud chceš být u učení bystrá a fit, musíš prostě dostatečně spát. Díky spánku se totiž tvoje mozkové buňky plní energií a lépe se soustředíš.

Zdravý jídelníček

“Budu jíst zdravě.”  Také by sis chtěla toto předsevzít? Ale nevíš, jak na to? Není to tak složité, jak by se mohlo na první pohled zdát. Začni jíst více ovoce a zeleniny. Jez vícekrát denně a v menším množství. Vyhýbej se smaženým, tučným a mastným jídlům.

Najít si novou lásku

“V letošním roce si najdu novou lásku.” Lásce se bohužel nebo možná spíše bohudík nedá poručit, ale můžeš tomu jít trochu naproti. Jak? Můžeš chodit očima otevřenýma dokořán, a třeba se ti poštěstí. :-) Držím palce!

Méně televize, více čtení

Míváš černé svědomí, že trávíš příliš času před televizí na úkor čtení? “Budu více číst a méně sledovat televizi,” říkáš si? Zapomeň na časté výmluvy typu „já už jsem unavená, nemám sílu, vždyť usnu u první stránky”, a vypni ten seriál. Prostě se na něj jednou nepodíváš. :-)

Jsou tato předsevzetí taky tvoje? Nebo máš jiné? Svěř se. :-)

Sandra Š.

Mohlo by se vám líbit...

1 komentář

  1. Anonymka napsal:

    Ahoj pres co máš tenhle blog? Chtěla bych začít, ale nevím přes co nejlépe aby se za to neplatilo. Proto tě prosím o radu. Děkuji moc

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *