Jsem zamilovaná nebo ho miluju?

Taky si kladeš otázku, co to vlastně cítíš? Máš pocit, že jsi toho plná a že víc už milovat nemůžeš? A jsi si jistá, že opravdu miluješ? Anebo jsi „jen” zamilovaná?

Abychom lásce porozuměli, je dobré naučit se poznat rozdíl mezi tím být zamilovaná a někoho milovat. Když totiž jsi do někoho zakoukaná jinak řečeno zamilovaná, je něco jiného než někoho milovat.

par_laska_zamilovani

Jak teda poznat rozdíl a jednou pro vždy si odpovědět, co opravdu cítím?

Takhle poznáš zamilovanost:

Zvláštní pocit v břiše. Připodobnit se to dá tomu, že ti lítají motýli v břiše.
Chceš být jen a jen s ním.
Těžko myslíš na něco jiného než na něj.
Pořád se přiblble usmíváš.
Máš skvělou náladu..
Koncentrovat se je nemožné.

Takhle poznáš lásku:

Cítíš, že jste s tvým partnerem spojení.
Myslíš na vás a na váš vztah.
Plánuješ vám budoucnost.
Cítíš, že jste s partnerem super tým.
Když nastane problém, snažíte se ho vyřešit a za vztah bojuješ.

Mysli ale na to, že lásku i zamilovanost cítí každý jinak. Důležité je, aby ses cítila po jeho boku dobře a že si dokážeš představit život právě s tímto člověkem.

Jaké jsou fáze vztahu?

Na začátku máme pocit, že jsme neskutečně šťastní, že bychom mohli hory přenášet. Nemyslíme na nic jiného než na to, abychom byli s ním. Tato fáze se po pár měsících trochu uklidní. A přijde fáze milování. Partnerství je trochu je něco jiného než milenectví. Partnerství už totiž není jen o vzájemné přítomnosti, mazlení se a sexu, ale jsou uspokojovány i další potřeby. K partnerství patří důvěra, vzájemné poznání, pochopení se a pečování se o sebe. Tato fáze může trvat i celý život.

A jak poznám velkou lásku?

Existuje mnoho pohádek a příběhů o velké a jediné opravdové lásce. A je to to, o co se v životě snaží každý z nás. Jak ale poznat, že právě prožíváš i tu velkou životní lásku? Věř sama sobě a svým instinktům. Až to přijde a ty budeš mít vedle sebe svou spřízněnou duši, poznáš to, opravdu! Je to tak intenzivní cit, který nemůžeš nepoznat.

A co ty? Jsi zamilovaná nebo ho miluješ? ♥

Veronika
foto: unsplash

Mohlo by se vám líbit...

1 komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *