Na Liptově pěší turistika jen kvete

Přemýšlíte, kam vyrazit na Slovensko? Pro mnoho lidí jsou jasnou volbou Vysoké Tatry. Jsou to přeci velehory, které mají nesmírné kouzlo a krásu, kterou prostě u nás v Česku nenajdeme. Jenže pokud je vaším hlavním záměrem pěší turistika, mohou být Tatry až příliš velkým soustem. Naopak na Liptově vás přivítají stovky kilometrů značených cest, množství horských chat a krásné výhledy, třeba právě i na Tatry.

Podmínky pro pěší turistiku jsou ideální

Každoročně přibývají nové cesty, zlepšuje se jejich značení a trasy se doplňují informačními tabulemi, které obsahují zajímavé informace. Na své si zde přijde skutečně každý – trasy jsou různě náročné a hodí se pro různé skupiny turistů. Ti, kdo milují náročné výšlapy, si užijí vysoké vrcholky Nízkých Tater, jiní, kteří obvykle vezmou jen malé vaky na záda a tenisky, si spíše vychutnají méně náročné trasy po okolí.

Skryté poklady

Neopakovatelné zážitky mohou nabídnout zejména výstupy na místní dominanty, ke kterým patří Ďumbier, Bystrá, Velký Choč, Baranec a další. Častokrát jde o trasy, které nejsou objevené běžnými turisty, a proto na místě nepotkáte přehnané množství lidí, a to ani v sezóně. Pokud by vám náhodou nevyšlo počasí, je možností k vyžití také hodně. Velmi oblíbenou atrakci představují jeskyně, kterých v blízkém okolí najdete hned několik velmi krásných, které rozhodně stojí za návštěvu.

Ubytování v regionu

Na Liptov můžete vyrazit sami, ve dvojici nebo s celou rodinou. Možností, kde se ubytovat, podle vašeho gusta, je zde totiž nepočítaně. Jedná se o populární region, který je hojně navštěvován také místními, a proto není nouze o ubytovací kapacity. Výbornou volbou jsou apartmány Liptov, které nabízí všechno, co od své dovolené čekáte. Pohodu, klid, dostatek prostoru i soukromí a samozřejmě také blízkost ke všem zajímavostem.

Zdroj obrázku: zedspider / Shutterstock.com

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *