Od kdy se holit?

Venku začíná přibývat dní, kdy konečně můžeme vytáhnout tílka, sukně, kraťásky a podobné sexy věcičky. Jenže rok se s rokem sešel a tobě začaly růst na těle chloupky?  Co s nima? Holit nebo neholit?

Odpověď na otázku, kdy se začít holit, je hodně individuální. Někomu chloupky rostou od dvanácti, někomu až od šestnácti. Někdo je má tak světlounké, že nejdou vůbec vidět a někdo zase tak černé, že jde vidět každičký samotný chlup.

To, kdy s tím začneš, je jen na tobě. Jen je potřeba připravit se na to, že když s tím začneš, už to budeš dělat pořád – nebo alespoň v sezóně. Zatímco na podzim a v zimě můžeš nosit kalhoty a trička s rukávy, takže o chloupcích nikdo neví, na jaře a v létě, je potřeba s tím něco dělat.

hladke nohyZačít bys měla asi podpažím. To je nejvíce viditelné a tak se snadno stane terčem posměchu. Neznamená to, ale že se musíš holit každý den. Bohatě postačí, když se v podpaží oholíš jen v teplé dny, nebo když třeba budete mít tělocvik. Samozřejmě to záleží na tvém pocitu, když je nesneseš ani milimetr dlouhé, tak je prostě hol každý den.

Co nohy? Pro ty vlastně platí totéž, pokud víš, že je zrovna nikde nebudeš ukazovat a ty na jejich hladkosti netrváš, tak se nehol. Pokud hodláš jít na bazén, nebo si chceš oblíknout sukni a k tomu třeba botky na klínku, tak bys je oholit měla. Sexy kočka s chlupy není sexy. :-)

A tam dole? Tak to je věc názoru, tohle místečko neukazuješ běžně, a tak je jen na tobě (případně na tvém klukovi), jak s ním naložíš. Někdo je úplně na holo, někomu to ale připadá dětinské, a tak to třeba jen trošku zastřihne. Jak se říká, proti gustu…

Jak se holit?

ziletkaMožností je spousta, nejběžnější je ale holení žiletkou. K tomu by sis měla pro hladké oholení pořídit pěnu nebo gel na holení a případně i hydratační krém nebo jiný přípravek na péči po holení.

Ale pozor, nikdy se nehol na sucho. To by ses ošklivě pořezala. Pokud nemáš po ruce pěnu nebo gel na holení, tak si vystačíš i se sprchovým gelem, který si musíš po holené části těla pořádně rozetřít.

Po nanesení vrstvy gelu nebo pěny začneš holit rovnými, přímými tahy, proti směru růstu chloupků. Dbej na to, abys měla ostrou žiletku, jinak budeš muset jedno místo přejíždět vícekrát, a tím kůži hodně podráždíš.

Po holení opláchni místo vlažnou vodou, a nakonec se namaž hydratačním krémem nebo balzámem po holení.

 

Martina M.

Mohlo by se vám líbit...

1 komentář

  1. Janka napsal:

    prosím jak dlouho můžu používat jednorázovku? můžu ji mít i na víc použití jak slouho vydrží?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *