Pomoc! Jedu na tábor, ale nejsem sportovní typ

Jedeš na tábor a máš obavy, že se tam ztrapníš, protože ti moc nejdou sportovní aktivity? Jak to tam zvládnout, necítit se trapně a nebát se, že tvému oddílu pokazíš nějakou soutěž?

Ničeho se neboj. V prvé řadě je totiž potřeba si uvědomit, že každému jde něco jiného. To že neběháš rychle, nebo ti nejdou kolektivní hry, neznamená, že v oddíle budeš k ničemu.

tabor_lanaNikdy nevíš, jaká tábornická disciplína ti půjde, třeba budeš skvěle vázat uzly nebo se nejlépe a nejrychleji naučíš morseovku a to si piš, že ta se na táboře bude hodit. Nabídni ostatním, že jim pomůžeš s něčím, co jim nejde. Třeba že je na diskotéku hezky namaluješ. Uvidíš, že budeš oblíbená, i bez zdatnosti ve sportu.

Umíš hrát na nějaký hudební nástroj? Pokud ano, přibal ho s sebou na tábor a u táboráku to rozbal. Nachytáš tak kladné body.

Za to, že ti něco nejde, se nemusíš stydět. Klidně o tom jiným řekni a třeba si ze sebe i udělej legraci. Pokud se něco chceš naučit nebo přiučit, požádej někoho, aby tě to naučili. Nemusíš se bát negativní reakce, každý totiž bude rád, když bude moct někoho něco naučit. Po prázdninách pak třeba budeš v tělocviku válet.

Na tábor se nejezdí proto, aby ses před ním hroutila, ale proto aby sis tam odpočinula, poznala nové lidi, bavila se a užila si to. Proto všechno ber jako výzvu a jako způsob odreagování se. Tábor není na známky a největší úspěch je ten, že domů vrátíš s rancem vzpomínek a úsměvem na tváři.

Sandra Š.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *