RIHANNA MÍŘÍ DO PRAHY!

Zpěvačka Rihanna, vlastním jménem Robyn Rihanna Fenty, se narodila 20. 2. 1988 ve městě Saint Michael na Barbadosu. Zpěvu, ovlivněnému R&B, reggae a dance, se věnovala už od dětství, na střední škole pak se dvěma spolužačkami založila pěvecké trio, s nímž ve svých 14 vyhrála školní talentovou soutěž.

O rok později nastal zásadní zlom v Rihannině životě. Jeden z jejích přátel ji seznámil s producentem E. Rogersem, který jí pomohl nahrát pár písní a CD s nahrávkou rozeslal do několika vydavatelských společností. Lidem ze společnosti Def Jam Recordings se patnáctiletá zpěvačka natolik zalíbila, že jí nabídli vydání debutového alba.

Album Music of the Sun vyšlo v roce 2005 a zejména díky singlu Pon De Replay se debutu prodalo neuvěřitelných 2 mil. kusů. Po tomto úspěchu dává zpěvačka definitivní vale rodnému ostrovu a stěhuje se do USA. Hned v následujícím roce Rihanna vydává album A Girl Like Me, singl SOS boduje ve všech světových hitparádách a stává se reklamní hudbou firmy Nike.

V roce 2007 vyráží Rihanna na své první světové turné s názvem Good Girl Gone Bad a ještě během tohoto roku vydává stejnojmenné album. Písnička Umbrella z tohoto alba okupuje všechny hitparády, ve Velké Británii se dokonce udrží na prvním místě 10 týdnů za sebou, což se naposledy povedlo kapele Wet Wet Wet v roce 1994.

Během roku 2008 se Rihanna dává dohromady se zpěvákem Chrisem Brownem, s nímž se pak na střídačku miluje a hádá, a dokonce soudí následujících několik let. V roce 2010 Rihanně vychází album Loud, v roce 2011 získává Grammy za nejlepší dance nahrávku. U příležitosti vydání tohoto alba vyjíždí Rihanna na další světové turné, v němž 7. 12. 2011 zavítá i do Prahy. Koncert se koná v O2 Aréně a vstupenky na něj stojí od 1000 do 1700 Kč.

Autor: Anna Ticháčková

 

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *