Tipy, co dělat o jarních prázdninách

Jarní prázdniny jsou tu, tedy alespoň v některých okresech. Termín jarních prázdnin se totiž rozděluje podle okresů. To proto, aby se postupně mohly všichni školáci a studenti vystřídat na horách. V mnoha rodinách je o programu během jarních prázdnin jasno, jezdí na hory na lyže či na snowboard.

Mnoho rodin ale na hory nejezdí a zůstávají doma. Pokud je i toto tvůj případ, neklesej na mysli, že se během týdenního volna unudíš k smrti.

holka_nuda

Naplánovali jsme prázdniny den za dnem za tebe. Ty se jen inspiruj…

Pondělí

Naplánuj si jednotlivé dny. Napiš a obvolej kámoše, kdy má kdo volno a najděte den či dva, kdy se potkáte a budete mít společný program. Mrkni se na program v tvém bydlišti, třeba něco pořádá dům dětí a mládeže nebo třeba kulturní dům. Aby byl doma klid a zajistila jsi pohodu v domácnosti, pondělí věnuj pomoci rodičům. Nabídni se, že nakoupíš, že vyluxuješ a vytřeš a pokud si věříš, že uvaříš večeři. Šplhneš si a vaši by ti pak mohli dovolit víc dobrovolných aktivit. Jestli si chceš získat maximální počet bodů, udělej si už v pondělí domácí úkoly. Má to tu výhodu, že pak budeš mít celý týden volno a nebudeš na to muset myslet…

Úterý

Co takhle v úterý navštívit příbuzenstvo? Kdy jsi byla naposledy u babičky a dědy? Nebo třeba za sestřenkou a bráchancem? Prázdniny jsou super příležitost se konečně vidět. S prarodiči můžete podniknout výlet do cukrárny. Nebo zůstaň doma a pusť si oblíbené seriály, nebo si zahraj oblíbenou hru. Pokud máš sourozence nebo seženeš kámoše, uspořádej turnaj stolních her. Nebo klidně i těch online, ale to si radši nech odsouhlasit rodiči. :-)

Středa

Jdi ven. Vezmi psa, nebo kámoše a jděte ven. Co třeba na hřiště, nebo na procházku do lesa? Nemáte třeba v okolí nějakou rozhlednu? Sbalte selfie tyč a jde se fotit do terénu. Je v okolí zamrzlý rybník nebo veřejné bruslení? Neváhej a šup tam, a to i když to moc neumíš. Beztak se tam najde někdo, kdo ti s tím pomůže. Uvidíš, že večer budeš tak unavená, že si ráda zalezeš s čajem a knížkou do postele a strávíš tam celý večer.

Čtvrtek

Pokračuj v aktivitách. Určitě je nedaleko tvého bydliště veřejný bazén nebo ještě lépe aquapark. Je tam teplo a spousta zábavy. Půjčete si tam nějaké plavecké propriety jako míč apod. a užijte si zábavu v plavkách. Po plavání se domluvte s kámoši a běžte se zahřát, na čokoládu, kafe, pizzu nebo prostě na co je libo. Pokecáte, pobavíte se a podrbete.

Pátek

Pokud máš ségru jedině dobře, pokud ne, pozvi si kámošku a udělejte si holčičí den. Nalakujte si nehty, vyzkoušejte nové účesy. Zkuste se různě líčit. Proberte šatník a udělejte módní přehlídku. Naplánujte si outfity na jaro a omrkněte, jaké kousky si budete muset dokoupit na letní prázdniny. K tomu si pouštějte oblíbenou hudbu nebo sledujte youtubery. Den vám uteče jako nic.

Sobota a neděle

V těchto dnech budeš pravděpodobně s rodiči, tak si radši nic neplánuj. Třeba pojedete s vašima někam na výlet, třeba pojedete nakupovat… Počítej ale s tím, že se v těchto dnech budeš muset alespoň jedno dopoledne nebo odpoledne podívat na něco do školy. Přece jen týden bez školy se na mozku lehce projeví a je dobré si to připomenout.

Ať budeš dělat o prázdninách cokoli, maximálně si to užij!!! 😉

Martina M.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *