Zapracuj na svém vyjadřování

Prázdniny jsou za dveřmi a začne čas seznamování se s novými lidičkami. Jak na ně zapůsobit? Uvidíš, že když se budeš řídit radami frendky, budeš v okolí zbožňovaná!

Konec sprostých slov

Je možné, že tě občas něco vytočí a ty na to zareaguješ nějakou tou sprosťárnou, ale zapoměň na to, že budeš mluvit denně jako dlaždič! Sprosté výrazivo nech právě dlaždičům a buď něžným stvořením.

Artikuluj

Ráno před zrcadlem si řekni pár krkolamů anebo si zajódluj. Pěkně si tak procvičíš hlásek a nebudeš pak před klukama kuňkat nebo huhňat. Budeš mít uvolněné žvýkací svaly a budeš zřetelněji artikulovat.

Natrénuj úsměv

Když už budeš ráno před tím zrcadlem, tak se na sebe usměj a mrkni, jaký úsměv ti sluší nejlépe. Taky si představ nějaké situace – třeba něco s čím nesouhlasíš a pozoruj se, jak se u toho tváříš. Určitě zjistíš, že se občas šklebíš a kdo by se chtěl koukat na zamračenou holku? Když se budeš víc šlebit než smát, rozhodně tím své okolí nezaujmeš a ještě si tak zaděláš na budoucí vrásky na nepravých místech.

Narovnej se

Že už jsi to někdy slyšela? No tak se přestaň konečně hrbit. Hrbáč Quasimodo totiž v módě rozhodně není, a tak raději vypni hruď a ukaž světu, že jsi holka a že máš své přednosti.

Pevný stisk

Ať už se budeš seznamovat s kýmkoliv, vždy měj na paměti, že musíš mít pevný stisk a ne nějakou leklou rybu. Stisk totiž prozrazuje charakter člověka. Takže pokud chceš na lidičky zapůsobit, dej si záležet, aby tvůj stisk byl silný a svižný. Ukážeš tak, že stojíš za další pozornost.

Koukej se do očí

Už jsme to na frendce taky mockrát psali. Ale je to důležité… Když se budeš člověku koukat přímo do očí, prozradí to o tobě, že jsi upřímný člověk, který se o druhého zajímá. Když budeš koukat mimo, tak budeš jednak vypadat jako stydlivka a jednak jako mimoň.

Zajímej se o ostatní

Neboj se zeptat se na otřepanou frázi: jak se máš? Není na tom nic špatného. Ukážeš tak, že se o druhého zajímáš. Pokud víš, že se dotyčný zajímá o nějaké téma, nestyď se a ptej se třeba i na banality. Druhý ti určitě rád popovídá o svých koníčcích.

Říkej lichotky

Každého přece potěší, když ho někdo pochválí. A to se netýká jen holek, ale i kluků, i ti často stojí před zrcadlem a říkají si, jestli jim to sluší.? Ovšem pozor, pokud si nemyslíš, že to dotyčnému nesluší, tak to neříkej. Nechceš být přece falešná, že?

Jestli si teď říkáš, že být oblíbená je věda, tak věz, že nějaký ten trénink potřebovat budeš. Nejdůležitější ale je, zůstat sama sebou a na svět se koukat pozitivně. :-)

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *