Chystá se už třetí ročník Comic-Con junior v Brně

Prvním hereckým hostem je John de Lancie ze Star Treku

Třetí ročník festivalu popkultury Comic-Con Junior potěší i letos všechny dospělé, náctileté a dětské fanoušky sci-fi a fantasy.

Brněnské výstaviště se na podzim v termínu od 2. do 3. listopadu znovu promění v doupě filmů a seriálů, videoher i stolních her, komiksů a knih a samozřejmě i kostýmů. Návštěvníci si budou moci užít třeba jednu z ikon populárního seriálu Star Trek, oblíbeného Q, v podání Johna de Lancie, ale i další herecké, komiksové a cosplay hosty.

Do 30. června můžeš koupit zvýhodněné vstupenky.

Letos poprvé mohou využít společného vstupu na Comic-Con Junior a nový knižní veletrh Kniha Brno, který bude probíhat v sousedících prostorách. 

comic con junior

Setkání s filmovými a komiksovými hvězdami i youtubery, soutěž v „cosplay”, tedy v převlecích oblíbených postav a ikon, arkádovky, videohry, workshopy, výstavy nebo virtuální realita. To všechno má na programu festival Comic-Con Junior v Brně. „Oproti jarní akci v Praze je Comic-Con Junior o něco více zaměřený na děti a náctileté. Nicméně i dospělí si určitě přijdou na své. Snažíme se akci koncipovat tak, aby ji mohly navštívit celé rodiny a každý se zabavil trochu jinak. Dospělí mohou zajít na zajímavé besedy s herci nebo třeba obejít zábavné výstavy a vyzkoušet si technologické novinky. Děti se jistě zabaví v deskoherně, ve videoherně a na mnoha speciálních workshopech. Program obsahuje víc aktivit, kdy je možné si leccos vyzkoušet na vlastní kůži a spoustu se toho naučit,“ láká na akci Pavel Renčín, marketingový ředitel z Active Radio, které akci pořádá. 

Neodmyslitelnou součástí a trademarkem akce je program pro milovníky cosplay, tedy kostýmů. „Pro cosplayery bude připraven bohatý program s vlastním podiem, o zkušenosti se podělí hosté-cosplayeři. Programové linie se budou věnovat fenoménům jako manga, anime a japonská kultura, Star Wars, Stargate, Star Trek i další sci-fi, samozřejmě nebudou chybět ani Harry Potter, Hra o trůny, Pán prstenů a další fantasy. Právě jeden z herců Star Treku a představitel postavy Q, americký herec John de Lancie, je první odtajněnou hvězdou programu,“ doplňuje programový ředitel festivalu Václav Pravda. 

Mimo jiné se můžeš těšit i na zajímavé povídání o videohrách, komiksových světech, primárně Marvel a DC, o literatuře i populární vědě a technice nebo na speciální velkou expozici Stargate. V uličce Artist Alley budou prezentovat i prodávat svá díla tvůrci a umělci z různých zemí.

V rámci obří videoherny budou představeny nové i retro konzole, virtuální realita, ale také herní počítače nebo notebooky, deskoherna pak nabídne desítky stolů pro karetní a deskové hry a hlavolamy. Nedílnou součástí Comic-Conu Junior bude opět i velká Pokémon zóna s turnaji, burzou kartiček a dalším programem. 

Vstupenky na festival je možné koupit od dnešního dne až do konce června za zvýhodněné ceny na webu akce. 

Zdroj: TZ Comic Con

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *