Jedeš na dovču a máš to dostat?

Chystáš se přes léto na dovču k moři, na tábor nebo jen tak na výlet s kámoškou? Jenže sis uvědomila, že to máš dostat? Pěkná otrava, co? Říkáš si, co s tím, jestli by to nešlo nějak “pošoupnout”? Přece si nenecháš prázdniny takhle zkazit.V dnešní době rozhodně nemusíš trpět i na dovolené. Už naše babičky tyto problémy řešily, a tak už to za nás vychytaly. Pokud těm babským radám něvěříš, tak se obrať na odborníky, na trhu totiž existují speciální hormonální tabletky.

zena_trable

Přírodní varianta

Pokud patříš mezi lidičky, co odmítají prášky a spoléhají na přírodu, pak vsaď na citron. Babské rady říkají, že pomůže několikadenní pití citronové šťávy. Měla bys začít tak tři dny před prvním dnem a ideální je vymačkat si jeden celý citron do skleničky vody a poctivě ji vypít až do dna. Na větší množství si dávej pozor, aby ses neosypala z vitaminu C. :-) Výsledek však není stoprocentní a pokud ti tato metoda zabere, je nevyzpytatelná. Nikdy totiž dopředu nevíš, o kolik dní se ti menstruace spozdí. Někomu o tři dny a někomu třeba i o týden.

Dále máš možnost vyvolat menstruaci ještě před odjezdem. Ale výsledek je zase nejistý. První možností je alkohol nebo kafe, ten by ti totiž mohl pomoct zředit krev a menstruace by se tak měla dostavit co nejdříve. Ale, pokud ti ještě nebylo 18., můžeš to zkusit leda tak s tím kafem. Pokud ani jedno nepřichází v úvahu, pak si dej horkou koupel, ta by totiž taky mohla pomoct s rychlým příchodem.

Když bereš prášky…

Pokud užíváš hormonální antikoncepci nabízí se možnost oddálení jednoduuchým vynecháním klasické sedmidenní pauzy mezi dalším platem. Nebo si můžeš vzít jen potřebný počet pilulek, pak udělat sedmidenní pauzu a zbytek tablet už neužívat a načít nové balení. Nebo… další balení využívat celé a teprve potom udělat pauzu, tzn. spojit dvě balení dohromady.
Při protažení cyklu ale může dojít k mírnému špinění. To je v tomto případě normální a rychle zase odezní.

Ale pozor, takto lze oddálit menstruaci pouze s jednofázovými pilulkami. U těch vícefázových pilulek tato možnost není. Proto je potřeba zajít to probrat s tvým gynekologem.

Zajdi k lékaři

V případě, že neužíváš antikoncepci, pak můžeš zajít za gynekologem, aby ti předepsal hormonální tablety. Mezi nejpoužívanější patří Norethisteron a Orgametril, oba jsou ale dostupné pouze na lékařský předpis! Přesné dávkování ti vždy určí lékař, je nutné vyzvednout si tablety včas, neboť s jejich užíváním se začíná 2 – 11 dní před očekávanou menstruací. Po jejich vysazení se většinou menstruace dostaví tak do třech dní.

Když to jinak nejde

Pokud se ti ani jedna z uvedených variant nelíbí, tak ti nezbývá než sáhnout po tamponech. Dbej ale na zvýšenou hygienu, vždy si před zaváděním umyj pořádně ruce a tampony častěji měň. Právě v období menstruace je tělo náchylnější k infekcím více než kdy jindy.

Ať už se rozhodneš jakkoli, hlavně si prázniny užij!

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *