Co nedělat, abys byla oblíbená?

Potýkáš ve škole s problémem, že tě ostatní moc nemusí? A není to náhodou tvým chováním? Frendka ti poradí, co bys neměla dělat, aby se tě lidi v tvém okolí nestranili.

holky_kolektiv_kamaradky

Nekritizuj okolí

Je super říct svůj názor a stát si za ním, ale určitě nevytýkej lidem okolo maličkosti. Třeba když má tvoje spolužačka díru na punčoše, beztak o tom už sama ví a není třeba jí to několikrát za den připomínat a upozorňovat na to okolí. To stejné platí i v případech fleků, beďarů a podobně trapných situací.

Představ si, jak by bylo tobě, kdyby tě někdo pořád pozoroval a upozorňoval na to.

Nemluv jen o sobě

Přestaň mluvit a zkus poslouchat. Snaž se, aby tvé věty nezačínaly jen já tohle já tamto. To neznamená, že na sebe musíš zapomenout a přestat o sobě mluvit. Stačí, když se budeš zajímat o své okolí.

Neotravuj na sítích

Sociální sítě je super komunikační kanál. Můžeš si tam psát s kámošema, můžeš tam postovat vtipné fotky, videa a bavit sebe i tvé okolí. Ale pamatuj, že nikoho nezajímá neustálý příjem opakujících se informací, o tom, že jsi právě vstala, co si dáváš k snídani, co budeš dělat o víkendu, fotky tvé babičky, že se nudíš apod.

Nepoučuj

Neříkej neustále svému okolí: “Proč jsi to neudělala tak? Nechápu, že si to necháš líbit.” a podobně poučné věty. Nevidíš ostatním do hlavy a nevíš, proč dělají, co dělají. Rady, jak vést život, od lidí, co si to často neumí ani představit a nic podobného nezažili, jsou k ničemu.

Nebuď příliš dospělá a vážná

Je ti –nást a tak se podle toho chovej. Když v sobě nemáš sklony k dělání blbostí a tvoje puberta je slabší než jiná, nic s tím neuděláš. Ale neznamená to, že se musíš chovat jako máma. Když se ti nezdá něco, co ostatní dělají, nekruť očima, neshazuj je a pokud ti to není po vůli, tak raději odejdi. V každém případě se bav, na dospělé řeči a gesta, budeš mít zbytek života. :-)

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *