Jak poznat lásku? Jaký je to pocit? A měla by ses bát?

Láska je jedním z nejsilnějších citů, které člověk může prožít. Co to ale je, co máš očekávat? Jaký je to pocit? Měla by ses bát?

Pojďme se mrknout na tuhle prapodivnou emoci a pokusme se odhalit vzrušující pocity, které s láskou přicházejí.

Každý by to přirovnal k něčemu jinému, ale dalo by se říct, že láska je jako jízda na emocionální horské dráze.

zamilovani_laska

Když se do někoho zamiluješ, vaše srdce magicky splynou. Cítíš hluboké spojení a toužíte být své lásce nablízku. Láska ti dává pocit, že nejsi sama a že máš vedle sebe někoho, kdo tě chápe a přijímá. Je to pocit naprostého bezpečí a důvěry, který tě obejme jako teplá deka.

Když jsi čerstvě zamilovaná, máš pocit, jako by ti v břiše lítali motýli. Každý pohled, každý dotek a každý úsměv tvého protějšku ti rozechvěje žaludek.

I když to třeba ještě před nedávnem bylo vše na prd. Najednou se cítíš živá a plná energie. Svět kolem vás se najednou zdá barevnější, milejší a prostě si lítáš v oblacích. Skutečná láska je dostatečně silná na to, aby překonala překážky a společně rostla.

Ale pozor, srdce jsou i zranitelná.

Pokud se otevřeš a projevíš své city, vždy hrozí riziko zklamání. Láska může být divoký emocionální kolotoč, který s sebou někdy přináší bouře. A to může setsakramentsky bolet. Když to přijde, není to lehké, ale jde to překonat a svět se nepřestane točit.

Jaký pocit je správný?

Každý cítí a projevuje lásku svým vlastním způsobem. Někdo lásku prožívá jako bouřlivý ohňostroj vášně, další ji popisuje jako klidné a hluboké spojení. Neexistuje na to žádný návod. Všichni to prožíváme jinak, někdo silněji než jiný. Každý příběh lásky je individuální a nic není špatně.

Proto se lásky neboj a prožij to naplno. Nemusí to trvat věčně.

Sandra Š.
foto: Annette Sousa, unsplash

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *