Říjnové filmové novinky

Je tu říjen, s ním i hodně povinností, ve škole i doma. Někdy tak jsme totálně vyšťavení. A právě proto je třeba někam vyrazit a pobavit se. Někdy to chce pořádnou party a jindy zase trochu kultury. Co takhle zajít do kina? Frendka pro tebe připravila seznam filmových premiér, které stojí za vidění.  

Zmizelá

Amy se ztratila v den pátého výročí svatby s Nickem. (Ben Affleck).Vše naznačuje, že nezmizela dobrovolně. Zoufalý manžel organizuje rozsáhlé pátrací akce a snaží se dělat vše možné pro to, aby se jeho žena našla. Pokud možno živá. Paralelně s tím probíhá policejní vyšetřování, které kromě Amy hledá i člověka, jenž má její zmizení na svědomí. Všechny stopy, nalezené důkazy a svědectví Amyiných blízkých ale ukazují právě na Nicka. Kdo to Nick vlastně je?

–           Na film jdi s někým kdo má taky rád napětí a nebojí se u thrillerů. Klidně s sebou vezmi kluka na rande, alespoň mu ukážeš, že nejsi jen na romanťáky.

Andělé všedního dne

Hrdiny filmu jsou lidé, kteří si nechávají život prokluzovat mezi prsty. Neměli by. Pro některé z nich to totiž dneska večer skončí. A proto se v jejich blízkosti objevili andělé. Jejich podoba a názory vás asi zaskočí. Ono je to vzájemné. Lidskému oku neviditelní strážci našich osudů bývají zase pro změnu překvapeni překážkami, které sobě a jim dobrovolně stavíme do cesty.

Podle mimořádného románu Michala Viewegha Andělé všedního dne natočila režisérka Alice Nellis originální příběh, v němž pomyslné andělské perutě nosí Marián Labuda, Vojtěch Dyk, Eliška Křenková a Vladimír Javorský. Podívaná je zaručena!

–           Filmík je komediální drama, takže je vhodný pro holky i kluky. Když na film zajdeš s kámoškou a zakončíte tak holčičí odpoledne, nebudete litovat.

kinoDivoké historky

Šest divokých historek spojuje téma drobných i větších nespravedlností a křivd, kterým se člověk nemůže bránit, nechce-li překročit hranice zákona či dobrých mravů. Čeho je ale moc, toho je příliš. V různých situacích se hrdinové filmu dostanou do bodu, kdy už jim dojde trpělivost. Vezmou věci do svých rukou a s lidskou malostí, byrokracií či vypočítavostí si to vyřídí s intenzitou rozzuřeného zvířete. Že by takoví Dexteři??

–           Film je komedie, ale zároveň thriller a chvílemi se budeš možná bát. Film získal na festivalech hodně ocenění. Takže tvého kluka určitě ohromíš svým výběrem.

Soudce

Robert Downey Jr. hraje ve filmu právníka Hanka Palmera, který se z velkoměsta vrací domů, kde prožil dětství a kde je jeho odcizený otec, maloměstský soudce, podezřelý ze spáchání vraždy. Palmer se rozhodne zjistit pravdu a v průběhu pátrání obnovuje spojení s rodinou, od které před lety odešel.

–           Na Roberta Downey Jr. je vždy krásný pohled a navíc je zárukou dobrého filmu, takže ať do kina vezmeš kohokoli, bude se vám toto drama líbit!

Co jsme komu udělali?

Claude a Marie Verneuilovi jsou svým založením provinční milovníci staré dobré Francie, silně věřící katolíci a ve svém okolí patří mezi vážené občany. A také mají čtyři dcery. Při jejich výchově se vždy snažili uplatňovat spíše konzervativní metody a snažili se jim vštípit ty správné hodnoty – tedy ty jejich.  Ale když jim holky vyrostly, není vše podle jejich představ. A tak museli postupně spolknout tři svatby, které rozhodně nebyly podle jejich ideálních představ. První dcera si totiž vezme muslima, druhá Žida a třetí se vdává za Číňana. Zkuste si potom představit, jak vypadá v této sestavě velké rodinné setkání na Vánoce.

–           Pokud miluješ francouzský humor, budeš se za břicho popadat. Přijemný filmík,  který stojí za vidění. Alespoň uvidíš, že žiješ poklidný až nudný život. Vezmi do kina klidně mamku, ať vidí, jak jsi hodná dceruška. :-)

Falešní poldové

Byla by to dokonalá akční krimikomedie o dvou policajtech a supr parťácích, až na jednu maličkost: vůbec nejsou poldové. Do služeb zákona se totiž kamarádi Justin a Ryan dostali tak trochu nelegálně a to jen díky tomu, že se oblékli do policejních kostýmů a vyrazili na jednu párty. Jenže už cestou na mejdan rychle zjistili, že jim policejní uniforma nabízí i jiné zajímavé možnosti.

–           Další komedie, která tě zaručeně pobaví – i tvého kluka. Do kina jedině s ním.

Intimity

Intimity jsou romantickým filmem, složeným ze sedmi příběhů o lásce, které se vzájemně prolínají. Zamilované páry nám nechávají nahlédnout do svého intimního soukromí v okamžiku, kdy řeší určitý citový milostný problém úměrný jejich věku a povaze. Teenageři prožívají první romantickou lásku; mladí umělci se snaží zvládnout úspěch slávu, jež jim nabourala soukromí; sebedestrukční bohém se střetává s věřící čistou bytostí; nevěrný manžel se musí osudově rozhodnout; lenivý cynik se nečekaně zamiluje; sebestřední senioři s neúspěšnou minulostí se společně pokusí o lepší budoucnost; láska nabourá i svět placené privátní prostituce.

–           I když to podle názvu nevypadá, je to český film. Chvílemi se budeš smát, chvílemi budeš vzrušená. Takže do kina bez rodičů. :-)

Sandra Š.
zdroj kinobox.cz

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *