Jako Tom a Jerry

Říká se, že kluci dávají najevo lásku trochu jinak než my holky. Zatímco my měníme barvy a zkoušíme je podplácet svačinami. Oni barvy vyzkouší spíše na našem novém tričku a sváču nám bez uzardění ukradnou. Proto platí, že čím více nás pronásledují, tím větší je jejich zájem, tedy alespoň podle některých vědeckých bádání.

Vědci se s teoriemi inspirovali v říši zvířat, kde má sameček též ve zvyku na samičku dorážet a tím ukazovat svoji sílu. Je pravda, že na rozdíl od zvířat by z toho zástupci Homo sapiens měli v určitém věku vyrůst, ovšem kdy ta zářná chvíle nastane, je mnohdy otázka málem filosofická. A i pak se styl jejich námluv málokdy trefí do našich romantických vizí.

Každopádně hra na Toma a Jerryho může být zábavná, pokud se nebaví jen on, ale i my. Pak je všechno v pořádku. Horší pokud tě jeho chování skutečně obtěžuje, nebo ti dokonce nahání strach.

Potom ať už ho k tomu vedou jakékoliv motivy (nebo pudy :-)), si to nesmíš nechat líbit. Občas jeho chování totiž spíš připomíná regulérní šikanu.

Druhé šikanují ti, co mají velký problém sami se sebou, proto s ním zkus napřed narovinu promluvit, zeptej se ho, co svým chováním sleduje. Vysvětli mu, že ti ubližuje. Třeba se v něm něco pohne. A pokud ne, bude s ním muset pohnout někdo další. Domluv se s někým dospělým, aby vám dělal prostředníka, a pokuste se najít společnou řeč.

Ať tak či tak vážně to chce nervy pevné jak železné dráty, jak se zpívá v jedné oblíbené písničce, protože než z toho skutečně vyrostou, většinou už jsme pěknou řadu let venku ze školních lavic. No a někteří z toho, zdá se, nevyrostou nikdy.

Zapi :-)

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *