Práci v zahraničí ti najde agentura

Přemýšlíš, co budeš dělat o prázdninách? A co takhle vyjet za prací do zahraničí? Pracovat můžeš téměř kdekoli, na jakékoli pozici a jak dlouho budeš chtít, záleží na tvých požadavcích a na nabídkách vybraných agentur. Pokud ještě příliš neovládáš cizí jazyk, je dobré obrátit se na kvalitní agentury, které se na hledání práce zaměřují.

Kdy a kde

Cílovou zemi si můžeš vybrat z široké nabídky agentur. Často se v ní objevují členské země EU, v nichž není potřeba pracovní povolení, nejoblíbenější jsou Velká Británie a Irsko. Agentury jsou však schopny zajistit práci i v zemích, v nichž je potřeba pracovní povolení či vízum, například v USA či v Austrálii.

Délku programu si můžeš zvolit sama, většinou se pohybuje v rozmezí 3 – 12 měsíců. Na ní však také závisí pracovní pozice, kterou se ti podaří získat. Na kratší dobu seženeš obvykle pouze méně kvalifikovanou práci, pro niž není potřeba složité zaškolení. Pokud máš zájem o odbornější práci, počítej s tím, že zaměstnavatel dá logicky přednost uchazeči, který pro něj bude pracovat déle.

Podmínky účasti

Většina těchto programů nebývá věkově ani jinak omezena, některé bývají určeny jen studentům, ale neplatí to zdaleka pro všechny. Jazykové znalosti a zkušenosti v oboru většinou nejsou nezbytně nutné, na jejich rozsahu však závisí pracovní pozice, kterou získáš.

Práce

Máš na výběr z mnoha pracovních pozic a záleží na tobě, jakou práci chceš dělat a zda pro ni máš předpoklady. Nejčastější je práce v turistickém ruchu (různé pozice ve stravování, hotelech, na výletních lodích apod.) pomocné práce ve zdravotnictví (péče o děti či starší osoby), práce na farmách, v továrnách, různé dělnické profese apod.

Asistence agentury

Hlavním úkolem agentury je vyřízení formalit souvisejících s prací v cizí zemi. Tam, kde je potřeba pracovní povolení či vízum, je její pomoc velkou výhodou, někdy i nutností. Dále agentura asistuje při vyřizování povolení k pobytu, registraci do systémů zdravotního a sociálního zabezpečení aj.

Další služby agentury

Agentura ti může pomoci i s řadou dalších záležitostí: zajištění letenky a dopravy na místo práce, nepřetržité asistenční služby, pojištění a další. Je jen na tobě, nakolik se rozhodneš těchto služeb využít a také kolik hodláš do programu investovat.

Typy programů

Agentury nabízejí dva hlavní typy programů: samostatné hledání práce a práci zajištěnou agenturou. Při samostatném hledání práci hledáš sama, agentura ti jen pomůže poskytnutím kontaktů na zaměstnavatele, zaškolením a asistencí při vyřizování formalit. Pokud ti práci zajišťuje agentura, budeš platit o něco víc, za což ti agentura zprostředkuje konkrétní pracovní pozici a poskytne výše zmíněné asistenční služby.

Poplatky

Cena se liší podle země, délky pobytu a typu programu, cca od 2000 – 15000 Kč. Vyděláš si však mnohonásobně více, a tak se tato investice vyplatí.

Zdroj: www.nicm.cz

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *