Konec roku, světa a vtipy

Blíží se konec roku, a kde kdo se ohlíží za uplynulým rokem a diví se, kolik toho stačil stihnout, či nestihnout :-) Některé mezníky máme společné, ať už v rámci rodiny, regionu, republiky nebo třeba celého světa.

Takovým malým společným datem, ke kterému se vázaly různé očekávání, byl i 21. prosinec, kdy podle některých měl končit Mayský kalendář a s ním i svět, případně začít nová etapa. Většina ředitelů škol dávala i volno, takže minimálně o den dřív končila škola, takže ne každý na takový konec světa nadával.

Vědci vytáhli do boje proti konci světa s netradičními zbraněmi – s humorem. Na stránkách České astronomické společnosti vyhlásili soutěž o nejlepší textový či obrázkový vtip o konci světa. Na webu www.astro.cz nalezneme vedle autorských vtipů také takové, co už kolují po různých diskusích nebo sociálních sítích.

Hlasování bylo příhodně spuštěno 21. prosince 2012, a protože žádný konec světa nenastal, běží až do 30. prosince, kdy může každý online hlasovat pro nejpovedenější vtipy. Je pravděpodobné, že lakonický vtip – 22. 12. 2012, to zřejmě nebude, ale nechme se překvapit.

Každopádně pokud sháníš zábavnou kulturní vložku na silvestrovský mejdan, můžeš směle do zásobárny vtipů sáhnout nebo uspořádat vlastí párty soutěž. Jako PF do nového roku by možná takové vtipy mohli též dobře posloužit, páč jak je vidět, humor zázračně prodlužuje život :-) Do nového roku tedy vše nej, a níže malá třešnička na dortu…

Zpráva NASA o zvláštních jevech 21.12.2012 byla potvrzena. Stmívání oblohy začne okolo 9:30 našeho času v oblasti Tichého oceánu, bude postupovat přes Asii, k nám dorazí okolo 16:00. NASA vyzývá, aby lidé nepodléhali panice a pro jistotu se dostali do svých obydlí dříve, než daný jev nastane. Jev by měl skončit 22.12.2012 v 7:52. V klidnějších dobách je daný jev označován jako noc.

Zapi :-)

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *