Rady starší sestry

„No tak to snad nemyslíš vážně!“ Zastavila mě s očima na vrch hlavy má milovaná sestra mezi dveřmi, když jsem se akorát chystala k odchodu na plánované rande. O hodinu dřív.
„O čem to mluvíš?“ otočila jsem se na ni, absolutně nechápajíc.

„Takhle tě nikam nepustím, a už vůbec ne s hodinovým předstihem! Pojď, musíme tě předělat,“ chytila mě za ruku a přes veškeré protesty mě odtáhla do jejího pokoje, kde mě posadila k menší toaletce. Veškeré mé protesty vyšly nazmar, utnula je pouhým mávnutím ruky.

„Co je na mě špatného?“
„Líčení. Oblečení. Dychtivost,“ protočila očima. „Myslíš, že bude vypadat sexy, když přijde a uvidí tě tam k smrti unuděnou z čekání? Vždyť jsi tam za pět minut. Přijď dřív maximálně o dvě tři minuty. Bude poznat, že máš zájem, ale zároveň to vůbec nebude urputné,“ trpělivě vysvětlovala, zatímco mě odličovala.

„Dobře. Co bylo špatného na mém líčení?“ nakrčila jsem nespokojeně nos.
„Moc výrazné,“ zasmála se krátce. „Chceš ho zaujmout, ne vypadat jako coura, drahoušku. Samozřejmě musíš oči zvýraznit, ale nesmíš být jako mrkací panenka. Příště si udělej slabé linky a kolem toho si nanes hnědé stíny třeba, řasenkou si řasy obtáhni jednou dvakrát, to stačí.“

„A s oblečením bylo co?“ s povzdechem jsem se nechala nalíčit a poslušně se svlékla, když mě postavila před její skříň.
„Moc odhalující,“ pobaveně se ušklíbla a podala mi letní květinové šaty po kolena. „Tím, že ukážeš co nejvíc holé kůže ztratí zájem o odhalování, protože už nebude co. Buď sexy, ale rafinovaně,“ poučovala mě, zatímco mi podávala džínovou bundu. „Sladká, roztomilá, ale dobře zvolený výstřih tě udělá sexy. Uvidíš, bude tě prosit o další schůzku,“ pobídla mě, abych se podívala do zrcadla. Musela jsem uznat, že měla ve všem pravdu. Jako vždy. Starší sestry by se měly poslouchat, no ne?

Anička S.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *