Tuto zimu opět frčí norský vzor

K zimním měsícům bezesporu patří pletený kulich, šála, rukavice, svetr i teplé ponožky. Chceš-li být letošní zimu in, určitě si tyto pletené kousky oblečení pořiď ve stylovém norském vzoru.

Co je základem klasického norského vzoru, který třeba na takových svetrech nosily už naše mámy a který je tuto zimní sezonu opět trendy? Tak hlavně barevné provedení v šedé, hnědé, krémové a bílé. Základem norského vzoru je přitom vločka a sob. Často se můžeš setkat i s dalšími motivy, které jsou typické pro severskou přírodu.

Od klasického norského vzoru však letos nastal menší odklon. Pletené modely s norským vzorem totiž sází na barevnost. In je třeba růžová, fialová, červená, ale i neonové barvy. A pro zajímavost, na norský vzor vsadila taky firma Adidas, jenom soby a vločky nahradila svým vlastním logem.

Jaké oblečky s norským vzorem se letošní zimu nejčastěji nosí? V prvé řadě to jsou zateplené legíny, svetříky a pletené šaty. Norský potisk je in taky na kabelkách, peněženkách, nebo dokonce na návlecích a obuvi.

Tak jako jinde samozřejmě platí, že by sis měla dát pozor na přeplácanost. Ideální je mít na sobě jeden nebo maximálně dva kousky s norským vzorem. K oblečení v norském stylu se pak hodí spíš jednobarevné svršky v neutrálních tónech.

Alen
Foto: norskysvetr.cz

Mohlo by se vám líbit...

1 komentář

  1. Alena Havránková napsal:

    Dobrý den,
    prosím ,kde si mohu objednat nebo v které prodejně koupit oblečení se od firmy Adidas s jejich vlastním logem? Vloni před vánoci se objevilo toto zboží, ale dnes je nemohu sehnat ani ho nemají v katalogu

    Děkuji

    Havránková

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *