Znaky toho, že byste měli uvažovat o léčbě chrupu rovnátky

Nenechte se mýlit, léčba vad chrupu za pomoci rovnátek není doménou dětí a dospívajících pacientů. V ordinacích ortodontistů velmi často najdete i dospělé pacienty. Na níže uvedených řádcích se dozvíte, v jakých případech byste měli o návštěvě ortodontisty uvažovat i vy.

Křivé zuby

Pravděpodobně první situace, která vás napadla. Brání vám křivé zuby smát se naplno? Vězte, že i v dospělosti je možné chrup spravit za pomoci rovnátek. Chrup vám přitom nemusí hyzdit klasická fixní rovnátka, léčbu je možné podstoupit i za pomoci neviditelných rovnátek  zhotovených na míru.

Vady řeči

Špatná artikulace je nezřídka způsobena právě vadami chrupu. Jednou z možností náprav je srovnání zubů tak, aby se pacient nepříjemnosti v podobě vady řeči zbavil a komunikoval tak s větší jistotou a bez studu.

Bolesti svalů a hlavy

Špatný zkus může být příčinou celé řady bolestí hlavy, např. čelistního kloubu, svalů ve tváři, svalů na krku apod. Vědecké studie dokonce prokázaly, že skus a čelistní kloub výrazně ovlivňují anatomii celého pohybového aparátu.  Pokud trpíte těmito neduhy? Pomoc od nich by vám mohla neviditelná rovnátka zhotovená na míru.

Nadměrný výskyt zubního kazu a zánětu dásní

Křivé zuby jsou mnohem  náročnější na údržbu než rovné zuby. Nezřídka dochází k tomu, že pravidelná péče o chrup není dostačující a pacient tak začíná trpět nadměrným výskytem zubního kazu a zánětu dásní. Pokud je to i váš případ, začněte se zajímat o dostupnosti ortodontických ordinací ve vašem okolí.

Nízké sebevědomí

Někdy si to nemusíme uvědomovat, ale pokud nejsme spokojeni s kvalitou svého chrupu, působíme v okolí více stydlivě, nevesele, jako člověk s nízkým sebevědomím. Důvod je jasný, žijeme ve společnosti, kde kvalita chrupu zčásti určuje náš společenský status. 

Pokud se tedy stydíte naplno smát, zkuste podstoupit léčbu rovnátky.

Zdroj obrázku: Roman Samborskyi / Shutterstock.com

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *