Vlasy – první pomoc, když dojde šampón

Znáš to, co není v hlavě, musí být v nohách, jenže pokud zapomeneš koupit šampón, a všude už je zavřeno, nebo se ti už dokonce podařilo si vlasy namočit a tenhle malý výpadek paměti zjistíš, až když z obalu vytlačíš jen pár bublinek, přichází ke slovu otázka dne, co s vlasy teď?

Mokré vlasyTak samozřejmě to můžeš pojmout jako po koupání v létě a vlasy umýt jen vodou. Bohužel ne všechny typy vlasů nám tenhle přístup umožní, třeba mastné vlasy obvykle jen voda dvakrát nevylepší.

Použití mýdla nebo gelu, které nejsou určené i pro mytí vlasů, se příliš nedoporučuje pro obsah mnohdy agresivních látek, po nichž by hlava mohla svědit nebo vypadat zplihle.

Jedním ze zachránců mohou být bylinné čaje. Takový čaj je hotový za pět až deset minut (do menšího kastrolku nebo kafáče alespoň 0,5 litru postačí obvykle 2 sáčky).

A pak ho stačí jemně zředit vlažnou vodou na potřebnou teplotu, a důkladně s ní propláchnout vlasy, nechat pár minut působit podobně jako šampon, a pak spláchnout.

Některé bylinky nám mohou přinést dokonce ještě lepší efekt než šampon. Ideální je třeba kopřiva, která dodá vlasům potřebné živiny, lipový nebo mátový čaj si zase poradí dobře s lupy, zatímco zelený čaj pomůže poškozeným a namáhaným vlasům.

A jako záložní plán pomůže i pivo. Pro pravidelné mytí se doporučuje nealkoholické, ale v případě nouze poslouží i to klasické, účinky chmele a vitamínu B budou pro tvé vlasy spolehlivým životabudičem.

Zapi :-)

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *